Benzinli arabalar ne kadar yakar
Benzinli Arabalar

Benzinli araç ne kadar yakar?

Yeni bir araç alırken ya da ikinci el bir araç alırken herkesin öncelikli olarak bir dizel araç sahibi olabilmektir. Çünkü dizel araçlar, benzinli araçlara oranla neredeyse yarı yarıya fark eder. Benzinli araç ne kadar yakar derseniz bu konu hakkında spesifik bir şey söylemek oldukça zordur. Çünkü bu aracın modeline ve kat edilen kilometreye bağlı olarak değişir. Yani genel bir şey söylemek sizi yanıltmaktan başka bir işe yaramaz.

Benzine ve mazota her geçen gün zam geldiği ülkemizde her gün aracı ile uzun yollar kat etmek zorunda olan kişilerin, yol masrafını minimum seviyelerde tutabilmek için benzinli araca göre çok daha az benzin harcayan dizel araçları seçmeleri bütçeleri için önemli bir adım olacaktır.

Benzinli arabalar ne kadar yakar
Benzinli arabalar ne kadar yakar

Benzinli araç mı, yoksa dizel araç mı?

Herkes merak eder, benzinli araba ne kadar yakar her gün değişen benzin fiyatları göz önünde bulundurulduğu zaman bu soruya kesin ve net cevap vermek zor. En güzeli benzinli aracınızı dizel araca çevirmek. Piyasada çok temiz ikinci el, çok az yakan dizel düz vites ya da otomatik vites araçlar bulunmakta. Ama ikinci el araç almayı tercih etmem derseniz o halde seçenekleriniz çok daha fazla. Çünkü sıfır modellerde dizel araç seçeneği çok daha fazla.

Az yakıt tüketen hatta cimri diye tanımlanan dizel araçlar sayesinde, yakıt parasından yüzde yüz oranında kar edersiniz. Benzinli araç ne kadar yakar tam olarak söyleyemesek de dizel aracın çok daha az yaktığını gönül rahatlığıyla söyleyebilir, araç alacak ya da aracını değiştirecek olan kişilere dizel araç tercih etmelerini tavsiye ederiz. Her gün yeni zamlarla uyandığımız ülkemizde bir de yol masrafı belinizi bükmesin diye dizel araçtan vazgeçmeyin.

1 Comment

  1. Hocam hiçbir konuda net bir cevap yazmandığının farkında mısın? Yuvarlak cevaplarla geçiştirmişsin her konuyu. Tebrik ederim bu kadar boş içeriği olan sayfalarca yazı yazabildiğin için.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.